Aan de slag met strategisch patrimonium- en energiebeheer
- Vlaamse steden en gemeenten staan de komende legislatuur voor een dubbele uitdaging: hun patrimonium verantwoord beheren en tegelijk de energietransitie versnellen.
Samen met partner MyCSN en met de steun van Nuhma ontwikkelden we een geospatiale datahub met unieke datalagen voor de regio Limburg. Dit leidt tot een digitale tweeling, met waardevolle info en oplossingen voor elk lokaal bestuur op verschillende domeinen. Vanaf 2025 beschikbaar voor slechts 1 euro per inwoner.
Samen met partner MyCSN en met de steun van Nuhma ontwikkelden we een geospatiale datahub met unieke datalagen voor de regio Limburg. Dit leidt tot een digitale tweeling, met waardevolle info en oplossingen voor elk lokaal bestuur op verschillende domeinen: klimaat, milieu, duurzaamheid, GIS, beheer en onderhoud openbare ruimte, vergunningen, handhaving, …
Als een dagelijks te gebruiken innovatief Zwitsers zakmes maakt MyCSN GEO uw processen zo efficiënter en effectiever. Bovendien is datagedreven beleidsplanning zo binnen handbereik en wordt rapportering sterk vereenvoudigd.
Bovendien zit uw lokaal bestuur zelf mee aan het stuur van de doorontwikkelingen van MyCSN GEO: de periodieke Adviesgroep vanuit de gemeenten geeft richting en bepaalt mee de prioriteiten.
Samen zoeken we dus bijkomende oplossingen, op maat van de behoeften die er spelen in uw gemeente en de regio.
Het lokaal bestuur kon in de huidige testfase kosteloos gebruik maken van de viewer met deze beelden én de beschikbare datasets. Deze proefperiode wordt verlengd tot 30/4/2025, om de gemeenten de ruimte te geven om een gefundeerde beslissing te nemen.
Dankzij de steun van Nuhma, het Limburgs klimaatbedrijf van de lokale besturen, kan dit product straks ‘full package’ aan een jaarlijkse kostprijs van slechts 1 euro per inwoner worden aangeboden via s-Lim DV. Dit kan via het beschikbare budget verrekeningsrechten bij s-Lim worden gefinancierd. Instappen kan tot eind maart 2025.
De berekeningen tonen aan dat de besparingen en efficiëntiewinsten voor elk lokaal bestuur vele malen groter zijn dan de investering. Alleen al de jaarlijks geüpdatete high-res beelden en bomeninventaris van alle bomen op uw grondgebied zijn van grote waarde.
Onze technische GEO-specialist en zijn team ondersteunen u mee om alle facetten van MyCSN GEO optimaal te kunnen benutten binnen de betrokken diensten.
Op basis van eigen hoogwaardige luchtbeelden (7cm nauwkeurigheid), gecombineerd met 360°-straatbeelden, werd een gedetailleerde puntenwolk gecreëerd die een digitaal 3D-model van de gemeente vormt. Ook simulaties zijn daarin mogelijk.
Door daarop innovatieve Artificiële Intelligentie (AI) los te laten, worden waardevolle datasets geautomatiseerd zichtbaar; bomeninventaris, 3-30-300, groen/grijs verharde oppervlakte van elk perceel (GRB) en openbaar domein, wegenis opbouw,…
Dit hele pakket kan eenvoudigweg in uw bestaande Geo-applicatie worden ingeladen, of via de webviewer geraadpleegd.
Contacteer onze productmanager geert.thoelen@s-lim.be
- Vlaamse steden en gemeenten staan de komende legislatuur voor een dubbele uitdaging: hun patrimonium verantwoord beheren en tegelijk de energietransitie versnellen.
- Digitale kaarten, bomeninventaris en een digitale tweeling: Sint-Truiden toont hoe innovatieve technologie het lokale bestuur transformeert.
- Op de Bijzondere Algemene Vergadering van s-Lim DV op 15 december 2025 trad de gemeente Voeren als 39e deelnemer toe, waardoor ze nu ook gebruik kan maken van het producten- en dienstenaanbod.
De verkeersdruk rond de wetenschapscampus in Diepenbeek neemt jaarlijks toe. Om deze uitdaging aan te pakken, bundelen Limburg DC, UHasselt, de gemeente Diepenbeek en s-Lim hun krachten in een innovatief project. Door het combineren van eigen tellingen (met fietslussen en magnetometers) en floating car data (van TomTom) krijgen ze gedetailleerd inzicht in de herkomst, routes en snelheden van het verkeer.
Van bomenbeheer en ontharding tot vergunningen en klachtenafhandeling: de stad zet gedetailleerde digitale kaarten en datasets in voor snellere, nauwkeurigere besluitvorming. Dankzij MyCSN GEO beschikt Sint-Truiden nu over een actuele bomeninventaris, kan ze schaduwinval op zonnepanelen simuleren, en zelfs begraafplaatsen digitaliseren via QR-codes. Ook voor handhaving van verharding en vergunningscontroles biedt het platform objectieve inzichten.
Mobiliteitsdeskundigen en beleidsmakers kunnen nu hun beslissingen sterker onderbouwen dankzij het Verkeersveiligheidsdashboard van s-Lim. Met gedetailleerde data over ongevallen en verkeersveiligheid worden analyses eenvoudiger en efficiënter, wat bijdraagt aan beter onderbouwde beleidskeuzes.